Новини

Ливърпул победи Челси с 5:4 след изпълнение на дузпи

Дата: 15.08.2019 Суперкупа на Европа
Image

Отборът на Ливърпул победи Челси с 5:4 след изпълнение на дузпи и спечели Суперкупата на Европа в Истанбул.

"Червените" триумфираха с трофея за четвърти път в историята си след 1977, 2001 и 2005 г. в мач номер 800 в треньорската кариера на мениджъра си Юрген Клоп. "Сините" от Лондон останаха с една Суперкупа от 1998 г. Французойката Стефани Фрапар пък стана първата жена, която ръководи толкова значим мач в мъжкия футбол.

Лондончани заслужено взеха аванс в 36-ата минута. Пулишич намери в ляво Жиру, който с нисък изстрел по диагонала изведе "сините" напред.  Ливърпул започна много активно след почивката и в 48-ата минута успя да изравни. Фабиньо изведе резервата Роберто Фирмино, бразилецът не успя да преодолее вратаря, но топката отскочи към непокрития Садио Мане, който отблизо вкара за 1:1.

При последвалите дузпи първите девет изпълнители бяха точни, а при десетия опит младокът Тами Абрахам стреля ниско в средата на вратата и Адриан изби с крак, за да донесе триумфа на Ливърпул.