Джулия Робъртс потвърди, че се работи по продължение на „Сватбата на най-добрия ми приятел“ 19 септември, 2025

Джулия Робъртс потвърди, че се работи по продължение на „Сватбата на най-добрия ми приятел“. 57-годишната актриса говори за възможното продължение на филма от 1997 г. по време на интервю за Variety, заедно с колегите си от предстоящия психологически трилър „After the Hunt“. Помолена да коментира слуховете за продължението и дали е била поканена да участва в него, Робъртс отговори просто: „Говорят с мен“. Режисьорът на „After the Hunt“ Лука Гуаданино се включи, заявявайки, че би се възползвал от възможността да режисира продължението „на мига“.

През юли се появиха слухове за евентуална втора част, когато колегата на Робъртс в „Сватбата на най-добрия ми приятел“ Дърмът Мълроуни намекна, че „се говори за продължение“. В интервю за „Ню Йорк Поуст“ обаче той каза също: „Не знам нищо по въпроса. Последното, което чух, е, че адвокатите водят преговори“.

По-късно същия месец Variety съобщи, че продължението е в ранен етап на разработка, а сценаристът на „Минали животи“ и „Материалисти“ Селин Сонг ще напише сценария. Тя обаче не е в преговори за режисиране на проекта.

В оригиналния филм Робъртс играе ролята на кулинарния критик Джулиан, която осъзнава, че е влюбена в своя приятел Майкъл, изгран от Мълроуни. За съжаление, той се готви да се ожени за новата си приятелка Кимбърли (Камерън Диас), така че Джулиан прави всичко възможно, за да попречи на сватбата. Във филма участва и Рупърт Евърет.

Филмът, който спечели малко под 300 милиона долара в световния бокс офис, получи три номинации за „Златен глобус“ – за най-добър мюзикъл или комедия и за съответните роли на Робъртс и Евърет – и се превърна в един от най-популярните филми от романтичните комедии на Джулия от 90-те години.

Радио Витоша - Следвай музиката! 

Прочети още

  СПОДЕЛИ

Новини

Лейди Гага и Doechii дебютираха с първия си съвместен проект „Runway“ преди 4 часа

Теди Суимс съжалява, че не е „г-н Всезнаещ“ в най-новото си парче преди 26 часа

Фестивалът Coachella започва с хедлайнери Сабрина Карпентър и Джъстин Бийбър преди 27 часа

21 филма в надпревара за „Златна палма“ в Кан преди 2 дни

Джена Ортега разкри, че почти е спряла с актьорството, преди да получи роля в „Ти“ преди 2 дни

BTS започват световното си турне преди 2 дни

Anyma и LISA обединяват сили в хипнотичния нов сингъл „Bad Angel“ преди 2 дни

Ариана Гранде разпалва слухове за нова музика със снимки от студиото преди 3 дни

Траволта се завръща в Кан с режисьорски дебют, вдъхновен от авиацията преди 4 дни

Ето кога феновете могат да чуят новия сингъл на Оливия Родриго „Drop Dead“ преди 4 дни

Lady Gaga отмени последното си шоу от турнето MAYHEM Ball по здравословни причини преди 5 дни

Дуейн Джонсън призна, че „Джак Ричър“ е ролята, която най-много е искал преди 5 дни