Вайълет Афлек се карала с майка си Дженифър Гарнър на фона на пожарите в Лос Анджелис 22 май, 2025

Вайълет Афлек бие тревога за изменението на климата след опустошителните горски пожари в Лос Анджелис по-рано тази година, дори това да означава да се кара с майка си Дженифър Гарнър. Най-голямата дъщеря на Гарнър и Бен Афлек, 19-годишна първокурсничка в Йейлския университет, наскоро публикува академична научна статия за Global Health Review, където разказва за емоционален разговор, който е провела, след като са избягали от пожарите, опустошаващи Пасифик Палисейдс, заедно с братята и сестрите си Серафина и Самюъл, пише People.

„Прекарах януарските пожари в Лос Анджелис, карайки се с майка ми в хотелска стая“, пише тя, добавяйки как майка ѝ е била „шокирана и изумена от мащаба на разрушенията“. Вайълет не можела да разбере защо Гарнър е шокирана „след като е климатично грамотна, въпросът не е дали Палисейдс ще изгори, а кога“.

Тя си спомни как е чула разговори в хотела от други, които са избягали от пожарите, и е осъзнала, че нейната позиция е „необичайна“, защото хората са говорили „колко трагично странна е била цялата ситуация“, наричайки я „лош късмет“ поради „силни ветрове и слаби валежи“, съобщава Page Six.

По-малкият ѝ брат дори изразил скептицизъм, питайки сестра си: „Какво общо има глобалното затопляне със скоростта на вятъра?“ Тя написа: „Надявам се, че повечето от нас разбират климатичната криза по-добре от малкия ми брат.“

Тя продължи да описва изменението на климата като резултат от човешкото влияние, наричайки го едновременно „екзистенциално и ускоряващо се“, т.е. „задвижвано от неустойчиви модели на потребление, концентрирани сред най-богатите граждани на най-богатите страни, всички от които вече са подложили по-голямата част от тази страна и света на смъртоносни температури, цикли на пожари и наводнения, покачващи се морета и умиращи реколти.“

Това не е първият път, когато Вайълет говори по въпроси, които засягат обществото като цяло. 

Радио Витоша - Следвай музиката!

Прочети още

  СПОДЕЛИ

Новини

RAYE загатва нова музикална посока с втори сингъл от предстоящия ѝ албум преди 25 часа

Хари Стайлс се присъедини към Мадона в похвалите за албума LUX на Росалия преди 30 часа

Слух раздели P!NK от съпруга ѝ Кери Харт след 20 години брак преди 31 часа

Дали The Weeknd загатва за пета колаборация с Ариана Гранде? преди 48 часа

Хари Стайлс се забавлява с дългогодишните слухове за присаждане на коса преди 2 дни

Зов за помощ: Да дадем шанс на Никола да се справи с левкемията преди 3 дни

Близнаците на Дженифър Лопес, Макс и Еме, вече пораснаха и празнуват важен рожден ден преди 3 дни

Джен Зи и виното – традиция и тренд преди 3 дни

Алиша Кийс, Тициано Феро, Ерос Рамацоти и Андреа Бочели ще са специални гости в Сан Ремо преди 4 дни

„Битка след битка“ е големият победител на наградите БАФТА преди 5 дни

„APT.“ на Розè и Бруно Марс е най-продаваният сингъл в света за 2025 г. преди 6 дни

Във „ВитошАрт“ говорим за... Ева Енслър преди 7 дни