Грами 2025: Били Айлиш, Чапел Роан и други ще се качат на сцената 25 януари, 2025

Тазгодишните награди "Грами" наближават бързо и след съобщението, че шоуто все пак ще се проведе след опустошителните горски пожари в Лос Анджелис, няколко от най-големите звезди на музиката ще излязат на сцената, тъй като са обявени за изпълнители на церемонията.

Академията за звукозапис обяви, че номинираните Бенсън Буун, Били Айлиш, Чапел Роан, Чарли XCX, Doechii, Raye, Сабрина Карпентър, Шакира и Теди Суимс ще участват на наградите Грами през 2025 г.

Буун и Суимс са кандидати за най-добър нов изпълнител, а също номинирана в категорията е Raye .

Айлиш е кандидат за няколко награди "Грами" тази година, включително Запис на годината, Песен на годината и Най-добро поп соло изпълнение за "BIRDS OF A FEATHER", Албум на годината и Най-добър поп вокален албум за HIT ME HARD AND SOFT.

Роан, който имаше страхотна 2024 г., е номиниран за Запис на годината, Песен на годината и Най-добро поп соло изпълнение за „Good Luck, Babe!“, Албум на годината и Най-добър поп вокален албум за The Rise And Fall Of A Midwest Princess и Най-добър нов изпълнител.

Doechii е кандидат за най-добър нов изпълнител, най-добро рап изпълнение за „NISSAN ALTIMA“ и най-добър рап албум за Alligator Bites Never Heal.

Сабрина Карпентър имаше силна година, турне с Тейлър Суифт, тръгвайки на собственото си турне като хедлайнер и издавайки своя хитов албум Short n' Sweet, а успехът продължава и през 2025 г. с множество номинации за Грами. 

Шакира е номинирана за най-добър латино поп албум за Las Mujeres Ya No Lloran.

Радио Витоша - Следвай музиката!

Прочети още

  СПОДЕЛИ

Новини

Rosé призна, че не е готова за солово световно турне преди 15 часа

Доув Камерън споделя нови подробности за предложението за брак от Дамяно Давид преди 21 часа

Джъстин Бийбър се завръща на наградите "Грами" преди 22 часа

Кейти Пери призовава феновете да „превърнат гнева си в действиe“ спрямо ICE преди 40 часа

„Битка след битка“ и „Грешници“ оглавяват номинациите за BAFTA преди 40 часа

Джейсън Деруло се сбогува с една ера в „The Last Dance (Part 1)“ преди 45 часа

Михаела Маринова представи „Under Pressure“ преди 2 дни

Veniamin обявява дебютен албум преди 2 дни

Как зимата влияе на физическото и психическото ни здраве? преди 2 дни

„90 минути до присъда“ свали „Аватар: Огън и пепел“ от върха в боксофиса преди 3 дни

Хари Стайлс се изкачва към трети номер 1 във Великобритания с „Aperture“ преди 3 дни

Ема Стоун счупи рекорд за Оскарите, държан преди това от Мерил Стрийп преди 3 дни