"Повече българчета за България" 04 септември, 2022

Изключителна с мащабите и каузите, кампанията "Повече българчета за България" поставя важни за обществото ни теми.

От 2005 г. досега кампанията в партньорство с фондация "Искам бебе" помага на много двойки да сбъднат мечтата си за бебе. Заедно с "Искам бебе" предаването работи по програма за донорството на генетичен материал. Водещата Милена Златкова дава личен пример, ставайки донор на яйцеклетки. 

Всяка година с дарения и помощ се включват едни от най-добрите репродуктивните центрове у нас. 

Проследяване, изследвания и раждане при възможно най-добрите условия поемат различни АГ болници в България.

Специфични изследвания за вече родените дечица. Съхранение на стволови клетки. Жизненоважна помощ от специалисти. 

Родени са българчета! Спасени са деца

Със стъпките на ЧОВЕЧНОСТТА, кампанията подкрепя каузата детска нефрология.

Ремонт, апаратура, създаване на първата биопсична лаборатория за деца, финансиране на първият за България скрининг за скрита бъбречна заболеваемост на над 5000 деца в България (дело на доц. Анелия Буева и нейният екип).

Подкрепа на най-мъничките - недоносените дечица.

В партньорство с фондация "Нашите недоносени деца". С апаратура, както и със създаване на "Семейни стаи" в неонатологичните отделения. 

Помощ за децата и младите хора с диабет. В партньорство с "Асоциация на децата и младите хора с диабет". С финансиране на тест ленти за безплатни изследвания в училища и детски градини. Също и на сензори за децата с диабет от 0 до 5 годинки. Изследвания за гестационен диабет. 

Дарителската инициатива към кампанията "Повече българчета за България"  се казва "Човечността има лице" и целогодишно подкрепя  българските семейства да извървят важните крачки по-леко! 

Благодарим на всички дарители, съмишленици, приятели! 

Всеки, който иска  да се включи с помощ и идеи в кампанията е добре дошъл през цялата година:-) 

Защото "Човечността има лице" - ТВОЕТО!

Прочети още

  СПОДЕЛИ

Новини

Ариана Гранде поставя началото с „hate that i made you love me“ преди 14 часа

Никълъс Кейдж официално има ново име преди 17 часа

Благотворителен „Мач на Надеждата“ в подкрепа на онкоболни пациенти в страната преди 18 часа

Италианският "Ролинг стоун": Сега и България си има поп звезда преди 36 часа

Тино обявява идването на своя втори албум с песента “Била си ти” преди 38 часа

Дуа Липа издаде “Dua Lipa (Live From Mexico)” преди 43 часа

DARA влезе в класацията на Billboard преди 2 дни

Фърги се събра отново с Black Eyed Peas на наградите AMA 2026 преди 2 дни

Майли Сайръс отпразнува включването си в "Алеята на славата" с емоционална реч преди 2 дни

Привилегията да казваме на глас това, което мислим преди 2 дни

Филмът „Фиорд“ на Кристиан Мунджиу спечели голямата награда в Кан преди 3 дни

„Междузвездни войни: Мандалореца и Грогу“ с най-слабия старт за филм от поредицата преди 3 дни