Радио Витоша

webcam

Новини

Кои са най-големите фаворити в Шампионска лига през сезон 2020/21?

Дата: 01.02.2021 Остават около две седмици до подновяването на турнира Шампионска лига.
Image

Остават около две седмици до подновяването на турнира Шампионска лига, като в средата на февруари ще започнат 1/8-финалите в турнира. Вече всеки говори кои са големите фаворити в Шампионска лига през сезон 2020/21. Лесно може да си направим изводи за това, когато отворим даден букмейкър и погледнем коефициентите за краен победител в надпреварата. Веднага ще забележим, че три отбора са големите фаворити в Шампионска лига през тази кампания – актуалният носител на трофея Байерн Мюнхен, Манчестър Сити и Ливърпул. Добри шансове за спечелването на турнира имат още отборите на ПСЖ и Ювентус, докато испанските грандове Реал Мадрид и Барселона са по-назад в списъка с фаворити в състезанието преди старта на 1/8-финалите.

Топ фаворитът в Шампионска лига е Байерн Мюнхен. Баварците ще се стремят да защитят трофея си и да станат вторият отбор след Реал Мадрид, който печели Шампионска лига в две поредни години. Байерн ще се изправи срещу Лацио на 1/8-финалите в надпреварата, като се очаква да елиминира сравнително лесно римските „орли“. Лацио бе в доста лека група и завърши на второто място, докато Байерн Мюнхен спечели своята група, която включваше и силния отбор на Атлетико Мадрид. Единствено при визитата си в испанската столица, баварците загубиха точки, след като двубоят завърши наравно. В останалите пет срещи, тимът на Ханзи Флик записа убедителни победи и не остави шансове на конкуренцията. Предстои да видим дали Байерн ще се разправи с Лацио или пък ще се получат два оспорвани мача между отборите на 1/8-финалите.

Шампионът на Англия – Ливърпул, е сред големите фаворити в Шампионска лига. В последните години „червените“ са сред претендентите за спечелването на състезанието. Те триумфираха в турнира през сезон 2018/19, когато на финала победиха Тотнъм. През миналия сезон обаче Ливърпул отпадна още на 1/8-финалната фаза, след като загуби от Атлетико Мадрид. Сега на пътя на мърсисайдци се изправя коравият отбор на РБ Лайпциг. Немският клуб продължи на 1/8-финалите, въпреки че беше в тежка група с ПСЖ, Манчестър Юнайтед и Истанбул ББ. РБ Лайпциг прави добро представяне и в Бундеслигата, така че ще създаде проблеми на Ливърпул. Отборът на Юрген Клоп надали ще подцени своя опонент и ще играе на 100% в двете срещи. Първият мач ще се проведе в Германия, като букмейкърите дават предимство на Ливърпул и очакват техен успех на стадион „Ред Бул Арена“.

Другият от големите фаворити в Шампионска лига – Манчестър Сити, ще се изправи срещу Борусия Мьонхенгладбах на старта на директните елиминации. За немския отбор достигането до тази фаза на турнира е голям успех. Борусия беше в една група с отборите на Реал Мадрид, Интер и Шахтьор Донецк, така че вече е постигнал максимума в турнира. Почти никой от специалистите не очаква в 1/8-финалните мачове в Шампионска лига отборът на Борусия Мьонхенгладбах да победи Манчестър Сити. Английският гранд беше безупречен в груповата фаза и е сред топ претендентите за спечелването на трофея в ШЛ през този сезон. Ман Сити впечатлява и с представянето си във Висшата лига на Англия от началото на 2021 година, така че не би трябвало да има трудности да елиминира Борусия Мьонхенгладбах.