Радио Витоша

webcam

Новини

Байерн е на полуфинал в ШЛ след 8:2 над Барселона

Дата: 15.08.2020 За последно каталунският клуб е инкасирал 8 гола в един мач преди 74 години
Image
Снимка: Gong.bg

Отборът на Байерн Мюнхен разгроми Барселона с 8:2 в четвъртфинален сблъсък от Шампионската лига, игран на стадион „Ещадио да Луж“ в Лисабон.

Шампионът на Германия още до почивката поведе с 4:1. Томас Мюлер даде аванс на тима си в 4-та минута.Четири минути по-късно Давид Алаба си вкара автогол. След това Иван Перишич, Серж Гнабри и отново Томас Мюлер отбелязаха през първото полвреме.

Луис Суарес реализира в 57-та минута и направи 2:4.

Шест минути по-късно Джошуа Кимих вкара 5-тия гол за Байерн. В 82-та се разписа и Роберт Левандовски.

Филипе Коутиньо, който е собственост на Барселона, но играе под наем за Байерн, вкара последните два гола за унизителното 2:8.

Това е едва третият път, в който Барса допуска пет или повече гола в евротурнирите. Един от тези случаи е загубата с 4:5 от Левски в Купата на УЕФА през 1976 година. За последно пък каталунският клуб инкасира 8 гола в един мач през 1946 година срещу Севиля за Купата на краля (0:8).

Сега на Байерн му предстои полуфинал, където го чака победителя от двубоя между Манчестър Сити и Лион, които играят тази вечер. В другия полуфинал ще спорят ПСЖ и Лайпциг.