Фърги и Black Eyed Peas се събраха отново за специална чест, свързана с „ретро“ музиката. Фърги, will.i.am, apl.de.ap и Taboo се събраха отново на сцената на Американските музикални награди за 2026 г. в понеделник, когато им беше връчена наградата за най-добра ретро песен за „Rock That Body“, песен от албума им от 2009 г. The E.N.D. Изпълнителката, която преди това се оттегли от Black Eyed Peas, за да се съсредоточи върху солова музика, напусна групата през 2018 г.
„Какъв момент“, каза Фърги в речта им при приемането на наградата. „Искам да благодаря на всички фенове, че гласуваха за това, за да мога да застана тук точно сега с моите дългогодишни приятели и братя, Black Eyed Peas. В чест на тази специална песен, тази епоха, „Rock That Body“, има толкова много спомени, свързани с нея.
Фърги също благодари на феновете, които са ги подкрепяли през годините, и особено на тези, които са показали допълнителна любов, като са използвали музиката им във видеоклиповете и съдържанието, което създават.
Певицата завърши със специален поздрав към 12-годишния си син Аксел, когото споделя с бившия си съпруг Джош Дюамел, развълнувано казвайки, че „най-накрая“ може да го поздрави по телевизията. По-рано в речта си тя разкри, че синът ѝ дори е „сложил 'Rock That Body' в плейлиста си“.


