Критиците определиха филма за Майкъл Джексън като „избелване на истината" 23 април, 2026

Новият биографичен филм за Майкъл Джексън „Майкъл“, в който племенникът му Джаафар Джексън изпълнява главната роля, получи предимно негативни рецензии от критиците, които го описаха като „избелване на истината“ и „бездушно ограбване за пари“. Филмът проследява възхода на певеца с „Джексън 5“ до соловата му кариера, но не адресира обвиненията в сексуално насилие срещу него.

Клерис Лоури от „Индипендънт“ даде една звезда и нарече филма „зловещо, бездушно ограбване за пари“, а Питър Брадшоу от „Гардиън“ го определи като „разочароващо повърхностна, инертна картина“ с две звезди. Кевин Махър от „Таймс“ също даде една звезда, прогнозирайки, че филмът ще бъде „повратен момент“ за жанра - но не в добрия смисъл. Роби Колин от „Телеграф“ нарече резултата „избелване на истината“ и посочи, че избягването на обвиненията е „почти фатален проблем“.

„Просто не е достоверно един филм да претендира, че е за Майкъл Джексън, без да адресира, дори косвено, обвиненията и противоречията, които преследваха по-късния му живот“, каза Колин. 

Филмът първоначално е включвал препратки към обвиненията, като голяма част от третото действие е била посветена на скандала с Джордан Чандлър. Но според „Варайъти“ кадрите са били премахнати, след като адвокатите на наследството на Джексън са установили клауза в споразумението с Чандлър, забраняваща изобразяването или споменаването му във филма. Филмът е бил презаснет и завършен в края на 80-те години, преди първите обвинения.

Режисьорът Антоан Фукуа заяви, че не знае истината зад обвиненията, но изрази скептицизъм към обвинителите на Джексън. Съдебни заседатели оправдаха Джексън през 2005 г. по обвиненията в сексуално насилие над 13-годишно момче.

Въпреки критиките, някои рецензенти бяха по-благосклонни. Дейвид Руни от „Холивуд Рипортър“ каза, че филмът е „топъл прилив на пренасящо удоволствие“ за носталгичните фенове, а Оуен Глибърман от „Варайъти“ го определи като „увлекателен биографичен филм“. Джаафар Джексън бе широко похвален за „поразителната“ си прилика с чичо си. Филмът е финансиран от наследството на Джексън и използва оригиналния му вокал. Синовете на Джексън присъстваха на премиерите, но сестра им Парис отсъства, след като миналата година заяви, че филмът угажда на фенове, „които все още живеят във фантазия“.

Излизането на филма следва поредица от музикални биографични филми за „Куин“, Елтън Джон, Боб Дилън, Елвис Пресли, Боб Марли, Ейми Уайнхаус, Уитни Хюстън и други.

Радио Витоша - Следвай музиката!

Прочети още

  СПОДЕЛИ

Новини

“DAI DAI“ оглави глобалната класация на Spotify преди 9 часа

Мадона върви към 13-ти албум номер едно във Великобритания с Confessions II преди 16 часа

Хари Стайлс стана рекордьор на Гинес преди 17 часа

Beyoncé изненада феновете с нов сингъл преди 35 часа

Хари Стайлс завърши историческото си 12-дневно участие на стадион „Уембли“ преди 40 часа

Мадона не пя на Лондон Прайд поради опасения за безопасността преди 41 часа

Тейлър Суифт и Травис Келси са официално женени! преди 3 дни

Благотворителни организации реагират на даренията на Тейлър Суифт и Травис Келси преди 4 дни

Джъстин Бийбър води преговори да пее на финала на Световното първенство преди 4 дни

Ед Шийрън с неочакван концерт на сватба на непознати преди 4 дни

Евровизия ще приветства официално Канада като нов участник преди 5 дни

Майли Сайръс получи своя собствена кукла Барби преди 5 дни