Хари Стайлс се присъедини към Мадона в похвалите за албума LUX на Росалия 27 Февруари, 2026

Хари Стайлс засипа с похвали албума LUX на Росалия. 32-годишният певец каза, че е бил поразен от това как многоезичната колекция, издадена през ноември, отразява собствените артистични инстинкти на Росалия.

В интервю за подкаста Royal Court той възкликна: „Мисля, че е страхотно. Толкова брилянтно. Това, което е наистина вдъхновяващо да видиш нещо като Lux, е, че е толкова очевидно за нея. Толкова очевидно е да изпълни нещо, което можем да гледаме.“

Похвалите на Хари за LUX идват, след като Мадона каза, че слуша албума непрекъснато, откакто е получила ранно копие. Кралицата на попа приветства 33-годишната певица като „истински визионер“.

67-годишната Мадона сподели в Instagram Story: „Благодаря ти, @Rosalia. Не мога да спра да слушам!“ Ти си истински визионер!!!"

Росалия пее на 13 различни езика в LUX.

Водещият сингъл, Berghain, съвместна работа с Бьорк и Ив Тумор, показва как испанската звезда пее на английски, немски и испански.

Росалия използва комбинация от Google Translate, преводачи от реалния живот и учители, за да гарантира, че думите, които е римувала, имат смисъл.

Тя каза пред The ​​New York Times: „Много е опитите да се разбере как работят другите езици... много е интуицията и опитът да се каже: „Просто ще напиша и да видим как ще звучат на друг език.“

Звездата на фламенкото казва, че пеенето на различни диалекти ѝ позволява да „разшири“ артистичността си.

Хитмейкърката също така говори за първата си среща с 60-годишната исландска певица Бьорк и как е била „моментално обзета от възхищение“.

Радио Витоша - Следвай музиката!

Прочети още

  СПОДЕЛИ

Новини

Михаела Филева със слънчева песен за надеждата и вярата в доброто преди 45 часа

Необичайна колаборация влиза в официалния саундтрак на FIFA World Cup 2026 преди 47 часа

Джесика Алба се включва в нова версия на романтична комедия от 2004 година преди 2 дни

Alexandra Stan със силна заявка за саундтрака на лято 2026 преди 4 дни

U2 събраха в Street of Dreams един град, автобус, буря и много фенове преди 5 дни

Бургас или София ще бъде домакин на „Евровизия“ 2027 преди 5 дни

Теди Суимс представи най-уязвимия си сингъл досега преди 6 дни

Изкуството да запазиш мига преди 6 дни

Прея избра родното Черноморие за снимките към “KOJA“ преди 8 дни

Чапъл Роан направи признание за един от най-популярните си хитове преди 8 дни

Номинациите за наградите „Еми“ вече са известни преди 9 дни

Мат Деймън разкри, че „Одисея“ му се струва като шест или седем филма в един преди 10 дни