Леонардо ди Каприо не успя да получи лично наградата „Пустинна палма” 05 януари, 2026

Леонардо ди Каприо не успя да присъства на церемонията за връчването на наградите на кинофестивала в Палм Спрингс заради проблеми с въздушния трафик след американската военна операция във Венецуела.
 
Той трябваше да получи наградата „Пустинна палма” за актьор за участието си във филма „Битка след битка”. Ди Каприо обаче не можа да излети от Сейнт Бартс поради въздушните ограничения, въведени в района вследствие на военната операция. Актьорът беше там на почивка с приятели, сред които Джеф Безос и съпругата му Лорън Санчес, отбелязва „Варайъти”.

 „Макар че ще ни липсва…,, за нас е чест да признаем изключителната му работа и трайния му принос към киното. Неговите талант и отдаденост към изкуството продължават да бъдат вдъхновение и ние сме щастливи да го почетем с наградата “Пустинна палма“- обяви говорител на Международния филмов фестивал в Палм Спрингс.

Ди Каприо благодари за отличието с видеозапис. С участието си в „Битка след битка“ той е в надпреварата за втора статуетка „Оскар“ за най-добър актьор. Филмът на режисьора Пол Томас Андерсън е смятан за фаворит в началото на наградния сезон в Холивуд. 

На церемонията в Палм Спрингс Аманда Сайфред взе „Пустинна палма” за актриса за ролята си в „Заветът на Ан Лий“ на режисьорката Мона Фастволд. 

Майкъл Б. Джордан бе отличен с приза „Икона“.

Режисьорката на „Хамнет“ Клои Чжао и актьорите Джеси Бъкли и Пол Мескал са тазгодишните носители на отличието „Авангард“.

С награда за цялостни постижения бе удостоен Итън Хоук.

Кинофестивалът в Палм Спрингс, чието 37-о издание се провежда тази година, започна на 2 януари и продължава до 12 януари.

Радио Витоша - Следвай музиката!

Прочети още

  СПОДЕЛИ

Новини

Зендая и Сидни Суини не се появиха заедно на премиерата на „Еуфория 3“ преди 38 часа

Излезе първият трейлър на новия екшън филм с Джейсън Стейтъм преди 39 часа

Лейди Гага и Doechii дебютираха с първия си съвместен проект „Runway“ преди 2 дни

Теди Суимс съжалява, че не е „г-н Всезнаещ“ в най-новото си парче преди 3 дни

Фестивалът Coachella започва с хедлайнери Сабрина Карпентър и Джъстин Бийбър преди 3 дни

21 филма в надпревара за „Златна палма“ в Кан преди 4 дни

Джена Ортега разкри, че почти е спряла с актьорството, преди да получи роля в „Ти“ преди 4 дни

BTS започват световното си турне преди 4 дни

Anyma и LISA обединяват сили в хипнотичния нов сингъл „Bad Angel“ преди 5 дни

Ариана Гранде разпалва слухове за нова музика със снимки от студиото преди 5 дни

Траволта се завръща в Кан с режисьорски дебют, вдъхновен от авиацията преди 6 дни

Ето кога феновете могат да чуят новия сингъл на Оливия Родриго „Drop Dead“ преди 6 дни