„Sonic the Hedgehog 3“ достигна върха на северноамериканския боксофис 23 декември, 2024

Новата екшън комедия „Sonic the Hedgehog 3“ достигна върха на северноамериканския боксофис този уикенд, надминавайки прогнозите с приблизителен приход 62 млн. долара. Това е едно от най-добрите декемврийски откривания от години насам, твърдят наблюдатели на индустрията. 

Най-новото продължение, създадено по популярната видеоигра на Sega, получи положителни отзиви и високи оценки от публиката, което анализаторът Дейвид А. Грос нарече „отличен старт“ за хибридния жанр анимация/жив екшън.  

Той прогнозира, че филмът ще „надмине по приходи Sonic #2“, който завърши 2022 г. с 405 млн. долара в световен мащаб. Джим Кери играе лудия учен д-р Иво Роботник, а Бен Шварц (Соник) и Киану Рийвс (Сянката) огласяват актьорския състав.  

Новата анимационна музикална драма на Disney „Муфаса: Цар Лъв“, се класира на второ място с 35 млн. долара за периода от петък до неделя, съобщиха от Exhibitor Relations. Това е далеч под прогнозите за около 50 млн. долара, особено за филм, чието продуциране и промотиране е струвало около 300 млн. долара, съобщи Variety.

„Злодеида“ на Universal събра още 13,5 млн. долара, като се смъкна с едно място до третата позиция. Музикалното фентъзи е първата част от адаптацията в две части на популярната пиеса от Бродуей, чието действие се развива в магическия свят на Оз. Смятан за фаворит за „Оскар“, със Синтия Ериво и Ариана Гранде в главните роли, уикендът донесе на филма глобални приходи от над 570 млн. долара. 

„Ваяна 2“ постави рекорди при премиерата си през уикенда за Деня на благодарността, но този уикенд филмът на Disney се смъкна на четвърто място с приблизително 13,1 млн. долара от продажби на билети. 

На пето място е „Homestead“, постапокалиптичен трилър от базираното в Юта Angel Studios, с 6,1 млн. долара. Нийл Макдона и Доун Оливиери изпълняват главните роли в историята на семейство, което бяга от хаоса на ядрена атака, за да намери убежище в приличащото на крепост имение на ексцентричен оцеляващ. 

Топ 10 се допълва от: 
„Гладиатор II“ (4,5 млн. долара) 
„Ловецът Крейвън“ (3,1 млн. долара) 
„Red One“ (1,5 млн. долара) 
„Властелинът на пръстените: Войната на рохиримите“ (1,3 млн. долара) 
„Най-доброто коледно представление“ (825 000 долара) 

Радио Витоша - Следвай музиката! 

Прочети още

  СПОДЕЛИ

Новини

Марго Роби е решена да държи малкия си син далеч от светлините на прожекторите преди 12 часа

Нощна смяна във "Фреди" 2 оглави боксофиса преди 13 часа

Холивуд влиза в разгара на сезона на наградите с номинациите за „Златен глобус“ преди 13 часа

ВитошАрт празнува Никулден преди 2 дни

Майли Сайръс се сгоди за приятеля си музикант Макс Морандо преди 4 дни

Адам Сандлър е станал актьор, защото искал да бъде известен преди 5 дни

Чарли Кърк оглавява списъка на Уикипедия с най-четените статии през 2025 г. преди 5 дни

Мили Боби Браун има ново име – отново! преди 5 дни

Проучване: Даването на смартфон на деца под 12 години увеличава риска от депресия преди 5 дни

Хуманоиден робот постави световен рекорд за най-дълго ходене преди 6 дни

Анимационното продължение на Disney „Зоотрополис 2“ оглави боксофиса на Северна Америка преди 7 дни

ВитошАрт представя… Kино предложенията на Гери за декември преди 9 дни