1/4 от младите британци не вдигат на непознат номер от страх 17 септември, 2024

Британско проучване показва, че почти една четвърт (23%) от 18 до 34-годишните поданици на краля казват, че НИКОГА не отговарят на обаждания, като повече от половината (56%) приемат, че „неочаквано“ обаждане означава лоша новина. Социалните медии (48%) и гласовите съобщения (37%) са предпочитани от младите хора на Острова - все пак половината (53%) биха се обидили, ако техен приятел или семейство не им се обади по телефона, за да съобщи радостни новини, като напр. годеж или ново бебе.

Избягването на измамни обаждания е най-честата причина да не отговаряте на телефона. Но новината си струва да бъде споделена, тъй като шест от десет (64%) жени смятат, че „общ чат“ си заслужава телефонно обаждане в сравнение с 53% от мъжете.

Израстването в епохата на социалните медии накара по-младото поколение да се откаже от гласовите повиквания за сметка на други начини за комуникация с приятели и семейство - все повече избирайки да общуват чрез социални медии (48%) и гласови съобщения (37%) пред традиционните телефонни разговори.

Едва 11% от тези на възраст над 55 години биха избрали социални медии. По-младото поколение също предпочита текстови съобщения пред традиционните телефонни разговори.

На въпроса защо не отговарят на входящо обаждане, причина номер едно за британците е загрижеността за спам или измамници. Средно почти две трети (63%) признават, че неприятните обаждания са ги накарали да избягват вдигането на телефона. Втората най-популярна причина за неотговаряне на телефона е „първо да искам да разбера кой е човекът“, като половината британци (50%) посочват това като причина - което показва колко предпазливи са сега към непознати номера. Напрегнатият начин на живот също е ограничил телефонните разговори, като „да си зает“ (24%) и да не искаш да бъдеш прекъсван (23%) са третата и четвъртата най-популярна причина да не отговаряш на обаждане.

Радио Витоша - Следвай музиката! 

Прочети още

  СПОДЕЛИ

Новини

Зендая и Сидни Суини не се появиха заедно на премиерата на „Еуфория 3“ преди 40 часа

Излезе първият трейлър на новия екшън филм с Джейсън Стейтъм преди 42 часа

Лейди Гага и Doechii дебютираха с първия си съвместен проект „Runway“ преди 2 дни

Теди Суимс съжалява, че не е „г-н Всезнаещ“ в най-новото си парче преди 3 дни

Фестивалът Coachella започва с хедлайнери Сабрина Карпентър и Джъстин Бийбър преди 3 дни

21 филма в надпревара за „Златна палма“ в Кан преди 4 дни

Джена Ортега разкри, че почти е спряла с актьорството, преди да получи роля в „Ти“ преди 4 дни

BTS започват световното си турне преди 4 дни

Anyma и LISA обединяват сили в хипнотичния нов сингъл „Bad Angel“ преди 5 дни

Ариана Гранде разпалва слухове за нова музика със снимки от студиото преди 5 дни

Траволта се завръща в Кан с режисьорски дебют, вдъхновен от авиацията преди 6 дни

Ето кога феновете могат да чуят новия сингъл на Оливия Родриго „Drop Dead“ преди 6 дни