Трима спечелиха Нобел за физика за изследване на електрони 03 октомври, 2023

Французинът Пиер Агостини, Ференц Краус (Унгария, Австрия) и Ан Л'Юлие (Франция, Швеция) спечелиха Нобеловата награда за физика за проучване на инструменти за изследване на електрони в атоми и молекули, предаде АФП.

Триото беше отличено "за експериментални методи, които генерират атосекундни импулси на светлина за изследване на динамиката на електроните в материята", обяви журито. 

Прочети още

  СПОДЕЛИ

Новини

Албумът на Оливия Родриго счупи рекорди за стрийминг преди 8 часа

Oливия Родриго представя трети албум you seem pretty sad for a girl so in love преди 2 дни

Ариана Гранде критикува Белия дом за нейна песен във видеоклип в подкрепа на ICE преди 2 дни

Шакира, Джей Балвин и други откриха Световното първенство по футбол в Мексико преди 2 дни

Оливия Родриго снимала обложката на новия си албум над два часа преди 3 дни

Сидни Суини опровергава слухове за драма с актьорския състав на „Еуфория“ преди 3 дни

Megan Thee Stallion и Андреа Бочели се обединиха за химн на Световното първенство преди 3 дни

Мадона представи звездния късометражен филм „Confessions II – The Film“ преди 4 дни

Шакира е обмисляла оттегляне от музиката преди няколко години преди 4 дни

Ариана Гранде с нов исторически дебют на върха на Billboard Hot 100 преди 5 дни

Марая Кери и Андерсън Паак подхранват слуховете за връзка преди 5 дни

P!NK си партнира с Megan Thee Stallion за пародия на "Lady Marmalade" преди 5 дни