Протест в завод за iPhone в Китай 23 ноември, 2022

Големи протести избухнаха в най-големия заводски комплекс за производството на  iPhone в света, намиращ се в Китай, собственост на тайванския подизпълнител Фокскон, предадоха световните агенции. Заводският комплекс е в град Чжънчжоу, в провинция Хънан, в централната част на страната. На кадрите в социалните платформи се виждат множество работници, които преминават по улица. В района се виждат и полицейски сили за борба с безредиците. На кадрите се чува и как работниците скандират, докато стоят пред редица от полицаи и полицейски коли със запалени сигнали светлини.

Тайванската фирма е основен подизпълнител на Apple. В последно време обаче

в пределите на огромния индустриален обект в Чжънчжоу. Там работят над 200 000 души, които обитават жилища в пределите на заводския комплекс.

Заради случаите на зараза "Фокскон" реши да постави под локдаун обекта и работниците останаха вътре. Но това породи паника и стотици служители избягаха оттам, а бивши работници разказват, че има недостиг на храна за тези, които са останали вътре.

Прочети още

  СПОДЕЛИ

Новини

Elizabet с първи международен проект преди 13 часа

Робърт Де Ниро беше удостоен с орден в Рим преди 14 часа

Излезе първи трейлър на очаквания биографичен филм за Майкъл Джексън преди 16 часа

Дженифър Лорънс разказа за страшно преживяване, което е имала по време на полет преди 40 часа

Сидни Суини обяснява защо е направила „огромна промяна“ във външния си вид преди 40 часа

Дейвид Бекъм беше посветен в рицарство от крал Чарлз III преди 2 дни

Кейти Пери подготвя чисто нов сингъл преди 2 дни

CYRIL поставя нова перспектива върху парчето на Ed Sheeran „Camera“ преди 3 дни

Георги Господинов спечели награда "Перото" за "Градинарят и смъртта" преди 3 дни

Хилари Дъф носи „зрял“ нов звук за завръщането си към музиката преди 3 дни

Кийра Найтли разкрива кои от филмите си „никога не е гледала“ преди 3 дни

Доув Камерън и Дамяно Давид са сгодени преди 4 дни