Глобиха Ким Кардашиян за реклама на крипто 04 октомври, 2022

Ким Кардашиян се съгласи да плати повече от 1,2 млн. долара на Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ, за да уреди обвиненията, че е нарушила правилата за рекламиране и популяризиране на криптовалута в профилите си в социалните медии, съобщиха от регулатора.

В решението се посочва, че Кардашиян не е оповестила, че е получила 250 000 долара за публикуването на материал в Инстаграм за токените EMAX, предлагани от EthereumMax. Публикацията на Кардашиян включваше връзка към уебсайт, на който потенциалните инвеститори могат да видят инструкции как да купят токените.

„Случаят на г-жа Кардашиян напомня на известните личности и на други лица, че законът изисква от тях да разкриват пред обществеността кога и колко им се плаща за популяризиране на инвестиции в ценни книжа“, се казва в съобщението.

Както беше отбелязано, Кардашиян се е съгласила да плати на държавата 1,26 милиона долара, включително 260 000 долара обезщетение за незаконната сделка и глоба от 1 000 000 долара.

Прочети още

  СПОДЕЛИ

Новини

Куин Латифа е сред новите звезди в Залата на славата на рокендрола преди 44 часа

Зендая и Сидни Суини не се появиха заедно на премиерата на „Еуфория 3“ преди 2 дни

Излезе първият трейлър на новия екшън филм с Джейсън Стейтъм преди 2 дни

Лейди Гага и Doechii дебютираха с първия си съвместен проект „Runway“ преди 3 дни

Теди Суимс съжалява, че не е „г-н Всезнаещ“ в най-новото си парче преди 4 дни

Фестивалът Coachella започва с хедлайнери Сабрина Карпентър и Джъстин Бийбър преди 4 дни

21 филма в надпревара за „Златна палма“ в Кан преди 5 дни

Джена Ортега разкри, че почти е спряла с актьорството, преди да получи роля в „Ти“ преди 5 дни

BTS започват световното си турне преди 5 дни

Anyma и LISA обединяват сили в хипнотичния нов сингъл „Bad Angel“ преди 6 дни

Ариана Гранде разпалва слухове за нова музика със снимки от студиото преди 6 дни

Траволта се завръща в Кан с режисьорски дебют, вдъхновен от авиацията преди 7 дни