Радио Витоша на 31 17 януари, 2022

На 16 януари 2022 година радио „Витоша“ официално стана на 31 години!

Повече от трите десетилетия присъствие в българския радиоефир екипът на медията отпразнува на 17 януари, понеделник, в присъствието на любимите гласове на радиостанцията.

Водещите от най-слушаното сутрешно радио шоу в България "Тройка на разсъмване“, емблематичните гласове на медията – Боби от Оffice break, Стоян от Vitosha on Air, Ева от Vitosha Drive, както и новинарите - Росен Димитров и Емил Йорданов, си пожелаха в бъдеще да радват слушателите с още хубава музика, интересни предавания и позитивни новини.

За малко повече от четвърт век радио „Витоша“ се превърна в безспорен любимец на няколко поколения българи. Най-добрата музика и уникалност в програмно отношение, както и активното участие в редица благотворителни и социални каузи имат своя принос за това, но по-важното е постоянната връзка с най-важното – нашите слушатели.

Затова и по повод 31-ия си рожден ден променяме изцяло облика си. Новото ни лого е модерен прочит на досегашната ни визуална опаковка – с него показваме, че макар и да се променяме, то е с поглед, насочен в бъдещето, за да отговори на очакванията на слушателите ни.

"Освен звученето на радио Витоша, много искахме да променим и облика на радиото. Искахме лого, което да е много изчистено, в съвременна цветова гама, за да сложи начало на цялостно обновяване, а скоро ще видите и нов сайт." каза Тодор Милиев (програмен координатор на радио "Витоша" и водещ в "Тройка на разсъмване").

"Новото лого на радиото е модерно и с много нови и нестандартни елементи, които са в унисон с цялостната концепция, която следваме за развитие на радиото." спомена Росен Димитров.

"Промяната показва, че искаме да се развиваме. Новото лого показва жаждата ни за развитие и търсенето на съвършенството, защото това ни държи жив и креативен" каза Емил Йорданов.

Радио Витоша е на българския медиен пазар от 16 януари 1991 г., когато на честота 97.6 MHz в ефира на София започва излъчване програмата на „Гласът на Америка“ - „VOA Europe“, която само година по-късно е комбинирана с излъчвания на българското радио "Витоша". Програмата е 24-часова и включва сутрешен блок на български език от Вашингтон - „Добро утро, България!“, а след него и сателитна музикална програма от VOA Europe.

През 1992 г. започват излъчвания на новини на български език от студиото в София. Постепенно местните предавания се увеличават и на 7 януари 1993 г. е официалното откриване на Радио Витоша.

Радиото стартира под надслов „Българско радио с американски стандарти“. Собствената програма нараства до 18 часа дневно, а програмита на VOA Europe продължава да се ретранслира през нощта. От 1999 г. Радио Витоша излъчва самостоятелна 24-часова програма и се утвърждава като лидер в музикалния формат CHR. На 5 декември 1999 г. стартира сутрешното шоу „Тройка на разсъмване“.

Следи ни във Facebook и Instagram, за да не изпускаш новини, изненади и игри от радио Витоша!

 

Прочети още

  СПОДЕЛИ

Новини

Ариана Гранде с нов исторически дебют на върха на Billboard Hot 100 преди 1 час

Марая Кери и Андерсън Паак подхранват слуховете за връзка преди 3 часа

P!NK си партнира с Megan Thee Stallion за пародия на "Lady Marmalade" преди 4 часа

Шакира се свързала с Ед Шийрън за писането на химна на Световното по футбол преди 5 часа

Мадона изненада Ню Йорк и направи безплатен концерт на Таймс Скуеър преди 23 часа

Световното първенство по футбол получава своя официален музикален албум преди 23 часа

Тейлър Суифт се завръща към кънтри корените си за новата си песен преди 29 часа

Оливия Родриго разкри какво стои зад заглавието на новия албум преди 29 часа

Тейлър Суифт официално е обявена за най-богатата жена музикант в историята преди 4 дни

Камила Кабейо скъса с милиардер преди 4 дни

Защо е важно да владеем книжовния език – писмено и говоримо? преди 4 дни

Дженифър Лопес развенча слуховете за връзка с колега от „Служебен романс“ преди 5 дни