Кейти Пери е приключила със сдържането на гнева и болката си. Пери издаде последния си сингъл „Watch It Burn“ – огнен химн за това как най-накрая да оставиш цялата болка и потиснат гняв да прелеят след години на „угаждане на хората и обуславяне с „любов и светлина“.
Пери сподели и музикален видеоклип, режисиран от Кристиан Бреслауер, който, според прессъобщение, продължава оттам, където са спрели визуалните ефекти на песента ѝ от 2025 г. „bandaids“, допълнен с огън, отмъщение и прераждане от пепелта.
Хитмейкърката по-рано обясни, че „Watch It Burn“ е вдъхновена от трудна година и желанието ѝ да не се вижда като жертва на своите трудности.
„Обикновено не се чувствам като жертва. Можете да го чуете в песните ми. Не резонирам с това“, каза тя. „Но миналата година беше доста трудна и щеше да ми е лесно да попадна в този странен триъгълник на жертвата.“
Тя каза, че в песента „се бори с мрака в нея“ и чувства и се учи от болката, вместо просто да я отблъсква.

